Акција Црвеног крста Србије - Трка ,,За срећније детињство“

Хуманитарна и спортско-рекреативна акција Црвеног крста Србије - Трка ,,За срећније детињство“ је одржана у суботу, 18. септембра под слоганом - Имамо циљ, дођи на старт. Учешћем у трци деца и млади показују своје опредељење ка здравом начину живота и хуманим вредностима. Циљ организовања 32. по реду традиционалне хуманитарне манифестације је да се путем спонзорства и продаје бројева прикупе средства која ће се наменски користити за децу.

Ученици наше школе су учествовали у трци и остварили одличне резулате и овим путем похваљујемо све учеснике.

Због изузетног пласмана су награђени ученици:

Злата Дражић 3-1  1.место,

Мирослав Васиљевић 3-1  1.место,

Бојана Рељин 4-1  3.место,

Љубица Глигорин 5-2  3.место,

Александра Голић 6-3  1.место,

Вања Бајкин 8-2  1.место.

Црвени крст Кикинда се захваљује наставницима који су издвојили време и дошли у пратњи ученика: Верици Голић, Јадранки Србљин, Оливери Зрнић, Владимиру Митреском, Синиши Вуковићу, Марку Матићу и Јелени Матић.

Чланак написала:

Јелена Матић, професорица географије

Литерарни конкурс на ,,Данима лудаје“

Поводом традиционалне манифестације ,,Дани Лудаје“, расписан је литерарни конкурс на истоимену тему. Андреј Рац Сабо, ученик VI1, надахнут том укусном биљком, саставио је оригиналну и занимљиву песму, која се веома свидела жирију, те је освојио плакету и симболичну награду уручену у дворишту Народне библиотеке у Кикинди.

Честитамо Андреју и надамо се да ће овај његов успех инспирисати и остале ученике да учествују на литерарним конкурсима.

Текст приредила

Професорица српског језика и књижевности Дајана Хаџић

ЛУДАЈА

Вратио се Лала из света далека,

У Кикинди га гомила лудаја чека.

Навиру успомене, давне слике лете,

Сећа се Лала кад је био сирото дете.

Успомене слатке сад су пред очима,

Сањао је питу са лудајом ноћима.

Будио га мирис цимета и ваниле,

Тај га мирис годинама омамљује.

С јесени се башта од лудаја шаренила,

та слика би сваку тугу брзо засенила.

Сиромашан био, сањао чудеса разна,

Али трпеза никад не би празна.

Загрлио лудају и тихо јој рекао:

Твоји преци ме отхранили

и сад уживам у свему што сам стекао.

Више нисам сиромах и живим лепо, срећно,

али укус мајчине пите памтићу вечно.“

Андреј Рац Сабо, VI1

Наши ђаци прваци

Одељење: I-2

Учитељица: Марија Бајић

Почетак школске 2021/2022. године

У среду, 01.09.2021. године, почиње школска 2021/2022. година. Настава ће се одвијати по следећем редоследу:

• ученици од 1. до 4. разреда - пре подне (почетак наставе у 8.00)
  • ученици од 5. до 8. разреда - после подне (почетак наставе у 13.00)

Распоред часова сваког одељења старије смене (од 5. до 8. разреда) можете видети кликом на мени РАСПОРЕДИ.

Свим ученицима желимо пуно успеха у новој школској години!!!

Пријем ученика генерације у Скупштини града Кикинде

У среду, 14.07.2021.године, у Скупштини града Кикинде, организован је пријем ученика генерације свих 15 основних школа за школску 2020/2021. годину. Пријему је присуствовала и ученица генерације наше школе Неда Ибрајтер, којој још једном честитамо на бројним успесима и желимо јој пуно успеха у даљем животу.

Још чланака...

1. Од снова до среће