Позоришна представа "Шумска љубав"

Данас, уторак 11.6.2019. године, наши ученици од I до IV разреда уживали су у новој представи Даринке Маљугић "Шумска љубав" одржаној у Дому културе.

Републичко такмичење у Тршићу!

У Тршићу је и ове године одржано Републичко такмичење из српског језика и језичке културе.

Субота, 25.5.2019. године, била је предвиђена за такмичење ученика седмог и осмог разреда.

Нашу школу представљала је, по други пут, Јелена Мучалов (VIII3) и остварила добар резултат. Рачунајући према броју бодова, била је седма, тако да желимо јавно да је похвалимо за све добре резултате које је остварила од петог до осмог разреда.

Јелени желимо много среће на матурском испиту и упис у жељену школу, a нашој школи још таквих ученика као што је Јелена.

професорица српског језика Дајана Хаџић

Обележавање Дана победе над фашизмом

На литерарном конкурсу коју је организовала Јеврејска општина Кикинда заједно са Народном библиотеком „Јован Поповић“ на тему „Холокауст и страдање Јевреја“ учествовале су две ученице наше школе. Ученица Неда Ибрајтер VI1 освојила је прво место, а ученица Николета Њари VII1  је похваљена. Ученице су овом приликом добиле и лепе награде, а додела награда била је у четвртак 23.маја 2019. године. Пре доделе награда историчарка Тијана Рупчић одржала је предавање о страдању кикиндских Јевреја. Наше ученице су  исказале своје мисли о овако потресној теми и дале мали допринос обележавању Дана победе над фашизмом.

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СА АЛБУМ СЛИКА.

Текст написала: професорка српског језика Олгица Милетић

Екскурзија 5. и 6. разреда

Ученици петог и шестог разреда имали су прилику да 25. маја 2019. године посете специјалан резерват природе Засавицу. Време је послужило и леп сунчан дан ученици су провели на екскурзији богатог садржаја.

Прво су посетили Музеј хлеба у Пећинцима који је основао чувени српски сликар Слободан Јеремић Јеремија. Тамо су ученици имали прилику да виде како се правио од давнина хлеб у Србији, а и да уживају у сликама овог уметника. Циљ је да се прикаже пут зрна пшенице од ,,земље, преко хлеба, до неба”.

У Сремској Митровици, симпатичном градићу, посетили су археолошко налазиште Царску палату Сирмијум.

После тога провели су већи део дана у Засавици, станишту више стотина птица, животиња и биљака. Посебно је познато по мангулици, магарцу, риби умбра и породици даброва. Доживљај је употпуњен вожњом бродом ,,Умбра“.

Ученике петог разреда на екскурзију су водиле одељењске старешине Мирослав Стојанов, Владимир Митрески и Олгица Милетић, а ученике шестог разреда Јелена Ђурић, Зорица Миланковић и Синиша Вуковић.

Пуни позитивних утисака ученици су стигли кући у вечерњим сатима.

НАПОМЕНА: КЛИКОМ НА ДОЊУ СЛИКУ ОТВАРА СЕ АЛБУМ СЛИКА СА ЕКСКУРЗИЈЕ.

Текст написала: професорка српског језика Олгица Милетић

32064