Рашине скулптуре и ђачке бравуре

Ученице наше школе учествовале су на ликовном конкурсу под називом „Рашине скулптуре и ђачке бравуре“ у оквиру манифестације ,,Дани Раше Попова“ у Мокрину. Сви ликовни радови били су изложени у ОШ ,,Васа Стајић“ у Мокрину тако да је ова изложба улепшала недељу културе у нашем селу. Запажени су и награђени ликовни радови наших ученица другог два одељења Дуње Крстин и Лене Грујић. Ученица Дуња Крстин освојила је прво место, а ученица Лена Грујић освојила је друго место. Честитамо Дуњи и Лени!

Текст написала:Весна Симић, професорка разредне наставе

,,Од слова до стихова“

Бојана Вукобрат, ученица седмог разреда наше школе, учествовала је на литерарном конкурсу у оквиру манифестације ,,Дани Раше Попова“ у Мокрину. Овом приликом добила је похвалу и пригодну награду. Бојана је на свој начин исказала како настају песме од слова до стихова. Велика је част била то што јој је и ове године запажена песма међу многобројним пристиглим песмама, а конкуренција је била значајна јер су пристигли радови из Србије, Црне Горе. Жири је чинио Тоде Николетић, Перо Зубац и Јован Вељин Мокрински. Под Рашиним шеширом крију се и дан – данас много маште и снова и тако настају песме. Бојану Вукобрат нека и даље прати песничко надахнуће и много инспирације. Честитамо!

Текст написала: наставница српског језика Олгица Милетић

Пријем будућих ђака првака

У уторак, 21.6.2022.године, наши најмлађи ученици са  учитељицама Ковицом Ристић, Маријом Бајић, Оливером Зрнић, Верицом Голић и педагогом школе Кристином Завишић, пожелели су добродошлицу будућим ђацима првацима, уприличену приредбом.

Катарина Голић - ученица генерације у школској 2021/2022. години

На седници Наставничког већа, одржаној 22.06.2022. године, за ученика генерације у школској 2021/2022. години, једногласно је изабрана Катарина Голић. Честитамо Катарини и желимо јој пуно успеха у даљем животу.

Награђени наши ученици Лазар Сремчев и Дарио Бибер

Град Кикинда је поклонио бициклове ученицима наше школе Лазару Сремчеву (5-1) и Дарију Биберу (8-3) за освојена прва места на Општинском и Окружном такмичењу "Шта знаш о саобраћају". Награде је уручио члан градског већа  Мирослав Дучић, а признање им је одао и градски саобраћајни инспектор Павле Поповић. Овом приликом им се захваљујемо на вредним наградама и подршци коју пружају развоју саобраћајне културе, а нашим ученицима још једном честитамо на великом успеху.

Друга шанса

Полазници ФООО (,,Друга шанса“) наше школе су завршили наставну годину. I циклус су завршиле две полазнице, II циклус једанаест полазника, а III циклус тринаест полазника. Полазници III циклуса ће 28.јуна 2022. полагати Завршни испит и тиме завршити основну школу. Свечана додела сведочанстава, за полазнике сва три циклуса одржана је 31.05.2022. у просторијама школе.

Чланак написала:

Сања Јолић