Uncategorised

Општинско такмичење из математике

У суботу, 07.12.2019. године, одржано је Општинско такмичење из математике на коме су учествовали ученици наше школе. Сви ученици заслужују похвале, а посебно Катарина Голић (одељење 6-3), која је убедљиво освојила 1. место и квалификовала се на Окружно такмичење. Честитамо Катарини и желимо јој пуно успеха на Окружном такмичењу!!!

МОЈА КИКИНДА - ОТКРИЈМО ГДЕ ЖИВИМО

,,Моја Кикинда - откријмо где живимо“ је квиз у организацији Канцеларије за младе у којем учествују ученици  основних и средњих школа и показују колико познају средину у којој одрастају, манифестације, знамените личности нашег краја, природне и друштвене одлике наше општине. Ученице наше школе су се вредно припремале и показале изузетно знање, али им је за пролазак у финале ипак недостајало и мало среће. У последњој игри нас је претекла Средња стручна школа ,,Милош Црњански“, са разликом од само једног тачног одговора више. У истом дану, победили смо школу ,,Миливоје Оморац“ Иђош. Честитке нашим борбеним девојчицама: Неди Ибрајтер 7-1, Тијани Сивачки 7-2, Милани Сивчев 8-1 и Николети Њари 8-1! Ученице је за квиз спремала  наставница географије Јелена Матић.

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

Радионица ,,International day"

Радионица ,,International day", броји 14 ученика. Одржава се једном недељно, у трајању од 90 минута (блок час). Предочена им је форма, која је замишљена као истраживање различитих култура и обичаја других народа и држава у којим живе. Нарочито им се допала идеја да спремају традиционалну храну страних кухиња. Сами организују поделу задужења. Неко доноси материјал, неко проналази аутентичну музику изабране државе. Неко проналази историјске чињенице и прави заставу државе. Октобар месец је био посвећен Италији. Ученици су одлично одреаговали на идеју радионице. Врло радо долазе и износе своје идеје које успешно реализују уз помоћ наставника. Већ размишљају коју ће државу следећу одабрати. Водитељ радионице, наставница:Хана Балабан.

Your IP: 87.116.177.136
2019-12-16 13:39