ПОЧЕТНА

Награде за наше мале писце

Ученици наше школе учествовали су на конкурсу Народне библиотеке „Јован Поповић у Кикинди. Ове године библиотека је прославила свој 173. рођендан, а поводом тог битног дана наши ученици су освојили чак три награде. Пристигло је много радова не само из наше општине, него и из других делова наше земље.

У категорији од 1. до 4. разреда својом чаробном бајком ученица Тијана Дачић III3 освојила је треће место.

А у категорији од 5. до 8.разреда заузели смо два места. Поносни смо што је тако јер је пристигло највише радова за овај узраст.

Ученик Стеван Кошчица V2, наш мали песник, освојио је друго место и додао још једну награду свом скромном низу.

Ученици Андреи Гајари VIII3 припало је треће место. Толико емотивних и искрених речи о првој љубави учинили су овај рад другачијим од других на ову тему.

Поред књига и диплома које су награђени ученици добили, приређено им је још једно изненађење. Средином децембра ће им београдски песник за децу и одрасле Бранко Стевановић одржати књижевну радионицу.

Све похвале за наше маштовите и креативне ученике!Један од најлепших начина је да искажемо своје мисли, осећања и ставове речима. То је уметност, а уметност је чудо! Нека то буде подстрек за писање још оригиналнијих и занимљивијих литерарних радова!

Чланак написала:Олгица Милетић, професорка српског језика

Фотографије:Милена Живков, професорка српског језика

Општинско првенство у рукомету

У среду, 14.11.2018. године, у СРЦ "Језеро" у Кикинди одржано Општинско првенство у рукомету на коме су учествовали ученици наше школе. Као и ранијих година, и ове године су нас обрадовали одличним резултатима јер су и мушка и женска екипа освојиле ПРВО место. Ученике су на такмичење водили наставници физичког васпитања Мирослав Стојанов и Владимир Митрески. Честитамо им на великом успеху и желимо им пуно успеха на Окружном такмичењу!

Чланак припремио:

Мирослав Стојанов, наставник физичког васпитања

ЈОВАНА ЛАГУНЏИН-ЈОЛИЋ ОСВОЈИЛА ЗЛАТО И СРЕБРО

Протеклог викенда у Зрењанину одржан је Међународни пливачки митинг "Гран при" који је окупио 480 такмичара из 16 клубова и 13 земаља.

Пливачи "Велике Кикинде", чији је Јована члан, освојили су две медаље у штафетама.

У дисциплини 4x50m краул најсјајнијим одличјем окитила се Јована Лагунџин-Јолић у екипи са још три девојчице, а иста постава освојила је и сребро у штафети 4x50m мешовитим стиловима.

Свака част Јовани, честитамо јој на још једном великом успеху и желимо јој још много медаља у будућности.

Чланак написала: наставница Јелена Недељков

Финале квиза ,, Моја Кикинда“

Велику радост и вредну награду нашој школи, рачунар, су донели ученици: Радован Витомиров 8-1, Анђела Јолић 8-3, Николета Њари 7-1 и Милана Сивчев 7-1! У финалном надметању квиза ,,Моја Кикинда“ освојили су ДРУГО МЕСТО, а у полуфиналној групи су били први и тако освојили лепу награду, екскурзију за Београд, за своју екипу и наставника-ментора, Јелену Матић. Успех ученика је већи, јер су се борили не само против својих вршњака, него и против ученика средњих школа! Квиз је одржан трећи пут по реду и у њему су ученици показали своје знање у познавању историје, географије, знаменитости и знаменитих људи наше општине. Честитајмо ученицима на великом успеху!

Чланак написала: Јелена Матић, професор географије

Ваша IP адреса:54.82.93.116